Інформаційний фонд WETI Заповідні території українських карпат
Пишіть Нам Поможіть ! Сторінка Відгуків На першу сторінку
    головна / синевир  
 
    Зміст    

       
Контакти:

НПП "Синевир"
с. Синевир-Остірки,
Міжгірський р-н.,
Закарпатсько обл.,
Україна, 90041
тел. +380 (3146) 93418
e-mail: head@males.uzhgorod.ua


Розміщення:
Реклама:
 

Національний природний парк "Синевир".

Створено у 1989 р.
Загальна площа - 40 400 га.
Народження національного природного парку "Синевир" неодмінно пов'язане з унікальним за своєю красою гірським озером під небесами із співзвучною назвою "Синевир". Для збереження цього чарівного творіння природи у 1974 році було організовано ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Синевирське озеро", а згодом, у 1989 році, національний природний парк “Синевир”. Його площа становить 40 400 га, з них 5807 га відведено під заповідну зону. До складу парку входить і відоме верхове болото Глуханя.

Природні умови парку є типовими для Горган - одного з найвеличніших гірських масивів. Навіть важко уявити собі, що ця місцевість у межах Вододільно-Верховинської геоморфологічної області колись була морським дном, а нині уособлює переважно два характерних ландшафти: низькогірні флішеві крутосхилі хребти з бурими гірсько-лісовими та дерново-буроземними щебенюватими грунтами, а також середньогірські давньольодовикові флішеві крутосхилі хребти з полонинами, бурими гірсько-лісовими щебенюватими та гірсько-торф'яно-буроземними грунтами. Найвищими вершинами тут є Стримба (1719 м над рівнем моря) та Негровець (1707 м). Характерною особливістю гір є наявність великих кам'янистих розсипів, що називаються в народі "греготами". Крім них, представлені всі типи рельєфу - від полонинного до річково-долинного.

Клімат на території парку закономірно змінюється від помірно-вологого в долинах до холодно-вологого у високогір'ї. Середня температура липня - близько + 13 °С, січня - мінус 4-6 °С. Атмосферні опади значні.

 

 вступ
ландшафти
річки та озера
флора
фауна
агротуризм
рекреація
туризм
музей
центр Трембіта

Карта

переглянути >>

На початок документу
© 2000-2002 - carpathians.org.ua . Усі права застережені
© дизайн 2000-2002 - carpathians.org.ua
© фотографії 2000-2002 - carpathians.org.ua